„airBaltic“ keleivių skaičius Lietuvoje birželį pasiekė rekordą

Pirmaujanti oro linijų bendrovė Baltijos šalyse „airBaltic“ ir toliau muša rekordus – per birželį Lietuvoje pervežė 73 tūkst. keleivių arba net 15 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šis pasiekimas žymi didžiausią kada nors „airBaltic“ birželio mėnesį Lietuvoje užfiksuotą keleivių skaičių. Tą patį mėnesį oro bendrovė atliko 731 skrydį, t. y. 21 proc. daugiau nei 2023 m. birželį.

„Ir toliau stebime teigiamą keleivių skaičiaus tendenciją – vis daugiau žmonių renkasi „airBaltic“ kaip pageidaujamą oro linijų bendrovę. Prie šio augimo labai prisidėjo gegužės mėn. vasaros skrydžių sezono pradžioje atidaryta 15 naujų maršrutų, įskaitant kryptis Pietryčių Europoje. Akivaizdu, kad bendrovės pastangos gerinti susisiekimą ir teikti įvairias kelionių galimybes sulaukia atgarsio tarp mūsų keleivių“, – teigia „airBaltic“ prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„Ateinančiais mėnesiais planuojame toliau plėsti savo tinklą, pradėdami naujus iššokamuosius (pop-up) ir reguliarius skrydžius, tęsdami veiklą iš sezoninės bazės Gran Kanarijoje, taip pat pradėdami žiemos sezono skrydžius unikaliomis naujomis kryptimis – į Madeirą, Šarm El Šeichą, Hurgadą ir Insbruką. Tikimasi, kad šie pokyčiai, kurie yra mūsų strategijos dalis, dar labiau padidins mūsų srautus Baltijos regione ir už jo ribų“, – išskiria M. Gaussas.

 

Birželis, 2024[1]

Birželis, 20232

Pokytis

Keleivių skaičius

73 000

64 000

+15%

Skrydžių skaičius

731

604

+21%

 

Nuo gegužės mėn. „airBaltic“ pradėjo skraidyti iš Vilniaus į Krokuvą, Hamburgą ir Lisaboną, taip pat pridėjo tiesioginius skrydžius į Oslą (Torp) ir iš Palangos į Amsterdamą. Be to, oro bendrovė ketina didinti skrydžių dažnumą maršrutais iš Vilniaus į Paryžių, Miuncheną, Taliną ir iš Palangos į Rygą. Šiais metais „airBaltic“ sujungs Lietuvą 21 tiesioginiu maršrutu ir suteiks galimybę skraidyti į kitas pasaulio šalis su vienu sustojimu per daugiau nei 20 bendrojo kodo partnerių.

 

„airBaltic“ iš Vilniaus, Rygos, Talino, Tamperės ir, sezoniškai, Gran Kanarijos, skraidina daugiau nei 130 krypčių Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir Kaukazo regione. Visą „airBaltic“ skrydžių tvarkaraštį ir bilietus galima rasti bendrovės tinklalapyje www.airbaltic.com.

 

[1] Preliminarūs suapvalinti airBaltic” mėnesinių ataskaitų duomenys.

       2 Faktiniai suapvalinti duomenys iš airBaltic” mėnesinių ataskaitų.

Apie „airBaltic“:

„airBaltic“ („Air Baltic Corporation AS“) yra 1995 m. įsteigta akcinė bendrovė. Pagrindinė jos akcininkė yra Latvijos valstybė, kuriai priklauso 97,97 proc. akcijų, o kitiems akcininkams – 2,03 proc. „airBaltic“ siūlo skrydžius į daugiau nei 70 Europos, Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir Kaukazo regiono miestų. Per pastaruosius 28 metus „airBaltic“ tapo stipria ir tarptautiniu mastu pripažinta oro transporto bendrove, kurioje dirba daugiau nei 2 500 darbuotojų. Oro bendrovės „airBaltic“ parką sudaro 47 orlaiviai „Airbus A220-300“, todėl šis orlaivių parkas yra vienas jauniausių Europoje. Aviakompanija yra gavusi tarptautinius apdovanojimus už kompetenciją, novatoriškas paslaugas ir reikšmingus pasiekimus. Trejus metus iš eilės „Skytrax“ apdovanojo „airBaltic“ kaip geriausią oro transporto bendrovę savo regione. Be to, 2022 m. Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) skyrė „airBaltic“ įvairovės ir įtraukties komandos apdovanojimą. 2023 m. oro transporto bendrovė gavo geriausio keleivių salono aptarnavimo Europoje „APEX Passenger Choice“ apdovanojimą. Be to, 2024 m. „airBaltic“ buvo apdovanota „PROS AI Innovator“ apdovanojimu už dirbtinio intelekto panaudojimą siekiant transformacinių rezultatų ir veiklos optimizavimo.

Daugiau informacijos:
airBaltic Korporatyvinės komunikacijos skyrius
A/S Air Baltic Corporation

pr@airbaltic.com