„Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir žada būti aktyvesnis

Žiniasklaidos priemonė „Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir sukūrė naują viešąją įstaigą „Baltijos aviacijos žinios“. Steigėjais tapo 9 privatūs asmenys ir viena uždaroji akcinė bendrovė.

20-tus leidybos metus pradedanti skaičiuoti „Aviacijos pasaulio“ redakcija atsinaujina. Nišinės žiniasklaidos priemonė nuo 2002 metų leido ploną popierinį laikraštį, kuris vėliau virto mėnesiniu žurnalu, o 2019-aisiais persikėlė į virtualią erdvę ir tapo informacine svetaine.

Steigėjais tapo aviaciją ir aeronautikos temas gerai pažįstantys žmonės

„Baltijos aviacijos žinios“ steigėjai.

Ilgametė redaktorė ir „Aviacijos pasaulio“ įkūrėja Vilma Jankienė pakvietė aviacijos ekspertus bei žinovus susiburti ir įkurti naują įmonę. 2021 m. liepos 12 d. Registrų centre įregistruota viešoji įstaiga „Baltijos aviacijos žinios“ ketina populiarinti aviaciją, kurti virtualų kokybišką turinį apie aviaciją ir kosmosą, ilgainiui sujungti Baltijos šalių regiono naujienas, leisti leidinius, organizuoti aviacijos renginius.

VšĮ „Baltijos aviacijos žinios“ steigėjais tapo aviaciją ir aeronautikos temas gerai pažįstantys žmonės: žurnalistė Vilma Jankienė; verslininkas, technikos mokslų daktaras, Lietuvos verslo angelų tinklo LitBAN valdybos pirmininkas Vladas Lašas; Lietuvos aviacijos istorijos tyrinėtojas, šiuo metu gyvenantis Jungtinėje Karalystėje Nerijus Korbutas; muziejininkas Remigijus Jankauskas; pilotas, Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius; sklandytojas, UAB „Sportinė aviacija ir Ko“ direktorius Vytautas Mačiulis; kosmoso tematikos ekspertas Saulius Lapienis; verslininkas Andrius Navickas, sklandytoja ir rašytoja Elzė Maslauskaitė; UAB „Aeroservisas“ (vadovas – bendrosios ir verslo aviacijos ekspertas Benas Laurinaitis). 

Svetainės redaktorių branduolį sudaro Vilma Jankienė, Saulius Lapienis, Nerijus Korbutas, Remigijus Jankauskas ir Elzė Maslauskaitė. Bus bendradarbiaujama su dešimtimis žurnalistų ne tik Lietuvoje.

Pasitinkant 20-metį bus kuriamas kokybiškas turinys

Žinių portalas Aviacijospasaulis.lt atsinaujins ir kitąmet ruošiasi pažymėti „Aviacijos pasaulio“ 20 metų sukaktį. Naujoji redakcija rudenį žada paskelbti apie kitų metų planus. 

Vilma Jankienė

„Aviacinės žinios gali būti įdomios tiek aviacijos srityje dirbantiems, tiek aviaciją pasirinkusiems kaip hobį, tiek smalsiems žmonėms, kurie nori kokybiško turinio apie aviaciją ir kosmosą vienoje vietoje. Atnaujinamoje svetainėje skaitytojai nuolat ras Baltijos šalių aviacijos naujienų apie oro transportą, sportą, bus pristatomi pasaulio aviacijos technikos gamintojų naujausi darbai ir eksperimentai, istoriniai straipsniai, įdomūs interviu, apžvelgsime pasaulio statistiką, pristatysime rekordus ir panašiai. Džiaugiuosi, kad leidėjų būrys išsiplėtė“, – sako V. Jankienė. 

Kosmoso ir technologijų gerbėjai specialioje rubrikoje reguliariai ras šia tema pateikiamų žinių, jas ruoš redaktorius Saulius Lapienis. 

Saulius Lapienis.

„Portale skaitytojus supažindinsiu su kosmoso mokslo ir technologijų kasdienybe, trumpai aprašysiu kosmoso misijų esmę, atskleisiu kosmonautų ir astronautų dar niekada lietuviškai neskelbtų biografinių faktų, informuosiu apie pasaulio kosmodromų veiklą, ketinu vesti apžvalgines pokalbių formato laidas, portalo lankytojai galės gauti informacijos neįprastu rakursu, pvz., kosmosas ir menas, kosmosas ir sportas, kosmosas ir kinas, kosmosas ir aviacija“, – apie konkrečius tikslus pasakoja S. Lapienis.

Svetainės turinys kvies gilinti istorines žinias ir žvelgti į ateitį

Lietuvos aviacijos tyrėjas redaktorius Nerijus Korbutas svetainę ketina papildyti straipsniais apie tarpukario karo aviaciją, Lietuvos aeroklubą, Šaulių sąjungą, susisiekimą oru bei transatlantinius skrydžius, skelbti įdomius ar naujus faktus, papildant fotografijomis, dokumentais.

Nerijus Korbutas.

„Sudarysiu svarbiausių ir įdomiausių Lietuvos aviacijos istorijos įvykių kalendorių, o tuos įvykius skaitytojams primins proginiai straipsniai, skirti vienai ar kitai sukakčiai pažymėti. Taip pat neliks užmirštos kitos labai įdomios ir svarbios istorinės temos – aviacinė lietuvių veikla sovietinės okupacijos metais ir išeivijoje. Kasmet rengsiu Lietuvos ir Europos aviacijos švenčių bei renginių kalendorių, pristatysiu aplankytus aviacijos muziejus, dalinsiuosi įspūdžiais iš aviacijos švenčių“, – žada skaitytojams N. Korbutas.

Viešosios įstaigos „Baltijos aviacijos žinios“ steigėjas ir Lietuvos verslo angelų tinklo LitBAN valdybos pirmininkas Vladas Lašas ragina mokytis iš pačių geriausių pasaulyje ir sudominti ateities technologijomis jaunimą. 

Vladas Lašas

„Skrydis visada žavėjo žmones – net prieš šimtmečius, kai skrydžiai buvo galimi tik svajonėse. Šiandien kosminiai skrydžiai pasiekiami ne tik supervalstybėms, bet net ir nedidelėms svajonių komandoms. Lietuvoje irgi yra tokių komandų, kuriančių ateities aeronautikos technologijas, svarbias ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui; mobilumas, logistika, žiniasklaida, ryšiai, aplinkosauga ir moksliniai tyrinėjimai neįsivaizduojami be aviacijos ir kosmoso technologijų. Turime dalintis šios srities naujienomis, mokytis iš pačių geriausių pasaulyje, įkvėpti, sudominti ir suburti mūsų talentingą jaunimą. Mums reikia ateities inžinierių ir mokslininkų, drąsiai kuriančių startuolius, sprendžiančius šiandienos pasaulio iššūkius,“ – reziumuoja „Aviacijos pasaulio“ svetainės kuriamo turinio kryptį V. Lašas.