Po pertraukos „FL Technics“ praveria duris praktikantams

Orlaivių techninės priežiūros ir remonto (MRO) paslaugų teikėjas „FL Technics“ džiaugiasi – pirmą kartą nuo globalinės pandemijos pradžios įmonė galėjo priimti studentus, norinčius atlikti praktiką.

„Jau ne vienerius metus bendradarbiaujame su Lietuvos universitetais bei kolegijomis. Džiaugiamės, jog po tokios netrumpos pertraukos sulaukėme daug norinčių universitetuose įgytas žinias pritaikyti praktikoje pas mus,“ – sako Renata Gailiūnienė, „FL Technics“ žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė.

Po daugiau nei pusantrų metų visame pasaulyje klientų turinti įmonė planuoja į savo gretas priimti daugiau nei 30 praktikantų. „10 studentų praktiką jau atlieka mūsų bazinės techninės priežiūros angare Tarptautiniame Vilniaus oro uoste. Dar 22 praktikantai prisijungė prie mūsų kolegų Kaune,“ – sako R. Gailiūnienė. 

Anot žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovės, viena svarbiausių užduočių priimant praktikantus buvo užtikrinti jų saugumą bei sveikatą. „Didžioji dalis mūsų darbuotojų jau yra pilnai paskiepyti ir nuolat laikosi sveikatos užtikrinimo taisyklių bei procedūrų, įvestų dar karantino laikotarpiu. Taip pat praktikai kvietėme studentus, turinčius Galimybių pasus, taip sumažindami bet kokias rizikas virusui plisti įmonės viduje.“

Iki pandemijos įmonė nuolat kviesdavo praktikantus, ypač vyresnių kursų studentus, žinias išbandyti praktikoje „FL Technics“ angaruose. „Dažniausiai praktikantų laukiame į periodinės, operatyviosios techninės orlaivių priežiūros bei IT skyriuje, tačiau esame turėję praktikantų ir kituose departamentuose“ – sako R. Gailiūnienė. „Praktika yra puikus būdas realiose situacijose išbandyti universitetuose įgytas žinias, pažinti sritį iš arčiau bei suprasti, ar tikrai pasirinktas kelias yra teisingas. Galiausiai, praktika neretai tampa ir karjeros aviacijoje pradžia. Vidutiniškai mūsų įmonė po praktikos įdarbina 80% studentų.“

Vienas tokių žmonių yra Simonas Andraikėnas, jaunesnysis analitikas programuotojas, kuris atlikęs praktiką „FL Technics“ karjerą ir toliau tęsia įmonėje. 

„Praktiką atlikinėjau nuostabioje komandoje, kurioje man, kaip praktikantui, visi labai padėjo ir stengėsi atsakydami į kiekvieną klausimą. Manau atliekant praktiką, tai ir buvo svarbiausia, nes pradėjęs darbą tikrai turėjau daugiau klausimų nei atsakymų,“ – sako jis ir prideda, kad įmonėje pasiliko dėl komandos bei įdomaus darbo. 

„Žmonės su kuriais dirbau tikrai padarė įtaką, taip pat darbas mane sudomino iš profesinės pusės. Kadangi mūsų komanda nėra didelė, o daromos užduotys yra labai įvairios, tad darbas nebūna monotoniškas. Kiekvieną dieną susiduri su naujomis problemomis, kartais sprendimas nebūna toks paprastas, tad tenka prisiliesti ir išbandyti skirtingas programas, programavimo kalbas bei praplėsti savo žinias ir kitokiose srityse, pavyzdžiui, DevOps,“ – dalinasi jaunesnysis analitikas programuotojas.

R. Gailiūnienė pabrėžia, kad praktika įmonėje yra naudinga abiem pusėms – ne tik studentui, bet ir įmonei. „Priimdami praktikantus į savo komandą mes turime galimybę ne tik padėti mūsų ateities specialistams tobulėti, bet ir palaikome Lietuvos aukštojo mokslo sistemą.“

Šaltinis: „FL Technics“