Į Lietuvą atvyko NATO priešakinių pajėgų pastiprinimas iš Norvegijos

Siekiant sustiprinti NATO priešakinių pajėgų kovinę grupę Rukloje papildomus karinius pajėgumus Lietuvoje dislokuoja Norvegija. Į Lietuvą vasario 27 dieną atvyko 60 karių norvegų mechanizuotas pėstininkų būrys su papildomais paramos elementais.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje sustiprinimas turi ypatingą svarbą – sąjungininkų karinis buvimas Lietuvoje yra pagrindinis atgrasymo veiksnys.

Kiekviena šalis, kuri yra skyrusi į pajėgas į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę, didina šiuos pajėgumus

„Dabartinė saugumo situacija reikalauja papildomo atsako, todėl atvykęs pastiprinimas iš Norvegijos mums yra itin reikalingas. Mūsų gynybos stiprinimas yra akivaizdus sąjungininkų įsipareigojimo mūsų saugumo užtikrinimui įrodymas“, – sako ministras A. Anušauskas.

Nuo 2017 m. Vokietijos vadovaujamame NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje iki šiol tarnavo apie 140 norvegų karių su tankais „Leopard 2 A4“ ir pėstininkų kovos mašinomis „CV 90 30 Mk IFV“ ir paramos elementais.

Įprastai vienos rotacijos metu Rukloje tarnauja apie 1200 sąjungininkų karių, tačiau šiuo metu NATO priešakinių pajėgų kovinės grupę yra sustiprinę ir dar 350 karių, kuriuos papildomai Lietuvoje nusprendė dislokuoti Vokietija.

„Kiekviena šalis, kuri yra skyrusi į pajėgas į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę, didina šiuos pajėgumus“, – sako ministras A. Anušauskas.