Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.
„Iš viso liepos mėnesį sulaukėme 114 284 keleivių. Stabiliai auga ir skrydžių skaičius – liepos mėnesį įvykdėme 934 skrydžius, o krovininiais reisais pergabenome 261 toną krovinių. Tai absoliučiai geriausi šio oro uosto rezultatai, neskaičiuojant laikotarpio, kai dėl kilimo-tūpimo tako rekonstrukcijos sostinėje orlaiviai buvo nukreipiami į Kauną“, – patvirtina Kauno oro uosto direktorius Karolis Matulaitis.
Pasak jo, prie rekordiškai išaugusio keleivių skaičiaus itin prisidėjo tai, kad Kauno oro uostas tapo „pilno spektro“ aviacijos paslaugų teikėju – vykdomi ne tik žemų kaštų oro linijų skrydžiai, bet ir nuo metų pradžios prasidėjo užsakomieji reisai, vidurvasarį startavo visiškai naujos kryptys į Vokietiją. Sparčiai artėjama ir prie dar vieno rekordo – 1000 skrydžių per mėnesį.
Kauno oro uosto direktorius Karolis Matulaitis. (Martyno Jaugelavičiaus nuotrauka)
„Liepą keliautojams pasiūlytos dvi naujos kryptys – Kelno ir Niurnbergo miestai, tad gausesnio keleivių skaičiaus laukėme ir jam ruošėmės. Šiomis kryptimis skrydžiai bus vykdomi ir žiemos sezono metu. Nuolat vystome aviacines paslaugas, bendradarbiaujame su oro bendrovėmis, tad planuojame išlaikyti stabilų keleivių skaičiaus augimą ir toliau“, – sako K. Matulaitis.
Rekordinį liepos mėnesio rezultatą iš dalies lėmė ir tai, kad tuomet buvo aktyviai vykdomos tarptautinės kariuomenės pratybos, kurių metu per Kauno oro uostą vyko jų dalyviai.
2014–2018 metų laikotarpiu Kauno oro uoste skrydžių skaičius išaugo net 112 proc., keleivių – 41 proc. Kauno oro uosto vadovas pažymi, jog, siekiant užtikrinti sklandų oro uosto darbą išaugus keleivių skaičiui, visi procesai planuojami itin kruopščiai, daug dėmesio skiriama detaliam dienos plano sudarymui bei maksimalaus keleivių komforto užtikrinimui. Pagal poreikį į keleivių aptarnavimo procesus įtraukiami ir tam tikri papildomi darbuotojai.
Atsižvelgiant į augančius keleivių srautus, Kauno oro uoste ruošiamas ir keleivių terminalo plėtros projektas –2022-aisiais planuojama keleivius pasitikti erdvesniame oro uoste. Siekiama, kad per antruosius šalies oro vartus būtų galima kokybiškai aptarnauti apie 2 mln. keleivių.