Vilniaus oro uoste vykstant paskutiniams pasiruošimo rekonstrukcijai darbams, prastesnės oro sąlygos, lietus ir perkūnija, gali sutrikdyti įprastinį oro uosto eismo ritmą. Siekiant užtikrinti keleivių saugumą, ateinančias dvi savaites kai kurie lėktuvai gali būti priversti leistis ne Vilniuje, o nukreipti į kitus artimiausius oro uostus.
Lėktuvui nusileidus Kauno oro uoste, keleiviai sulauks nemokamo autobuso, kuris nuveš juos į Vilnių.
Laikinus lėktuvų tūpimo Vilniaus oro uoste pokyčius iki liepos 14 d. lems nuo šiandienos atjungta tikslaus artėjimo tūpti sistema (angl. ILS – instrumental landing system). Atjungus šią sistemą, orlaiviai operacijas vykdys naudodami VOR/DME sistemos įrenginius.
Lietuvos oro uostų vykdomojo direktoriaus Donato Voverio teigimu, sprendimas beveik dviem savaitėms išjungti ILS buvo priimtas dėl šios sistemos veikimo zonose būtinų atlikti įvairių paruošiamųjų darbų prieš kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją. Atliekant šiuos darbus orlaivių tūpimas Vilniuje itin smarkiai priklausys nuo oro sąlygų – vizualaus matomumo, debesų aukščio, vėjo krypties ir stiprumo.
Kaip aiškina D. Voveris, nors orlaivių nusileidimas ne numatytame oro uoste gali sukelti nepatogumų keliautojams, tačiau, esant nepaprastoms aplinkybėms, jis yra neišvengiamas. Lėktuvą nukreipus į kitą oro uostą, oro linijos bei jų antžeminio aptarnavimo kompanija pasirūpins, kad keleiviai pasiektų galutinį kelionės tašką. Pavyzdžiui, lėktuvui nusileidus Kauno oro uoste, keleiviai sulauks nemokamo autobuso, kuris nuveš juos į Vilnių.
„Keleiviai jaudintis neturėtų ir tokiu atveju, kuomet jų laukiamo skrydžio lėktuvas dėl nepalankių orų ar kitų aplinkybių nenusileido Vilniaus oro uoste. Viskas vyksta taip pat – oro bendrovės užsakytu autobusu jie bus nuvežami į tą oro uostą, kur jų lauks lėktuvas“, – pasakoja D. Voveris.
Lietuvos oro uostų vadovas pažymėjo, kad kiekvieną sykį galutinį sprendimą dėl lėktuvo kilimo arba tūpimo viename ar kitame oro uoste priima orlaivio įgula.
Evaldo Lasio nuotrauka